S2

Świadome decyzje,
nowe początki.

Rozwody i Emigracja z Profesjonalizmem

KONTAKT


PRAWO RODZINNE

PRAWO RODZINNE

Prawa Rodzicielskie (Order of Custody)

Opieka prawna nad dzieckiem (prawa rodzicielskie) stanowią odpowiedzialność za opiekę, nadzór i utrzymanie dziecka, przyznawane jednemu lub obojgu rodzicom (lub innej osobie trzeciej) w przypadku ich separacji lub rozwodu. Rodzic, dziadkowie lub osoba trzecia, która jest mocno związana emocjonalnie z dzieckiem może złożyć wniosek w Sądzie Rodzinnym o przyznanie praw rodzicielskich nad dzieckiem. Każdemu rodzicowi przysługuje pełna władza rodzicielska, o ile decyzją sądu nie jest ograniczona, zawieszona czy odebrana.

Prawo do Odwiedzin (Order of Visitation)

Rodzic starający się o odwiedziny z dzieckiem może złożyć wniosek w Sądzie Rodzinnym przeciwko osobie, która posiada prawo do opieki nad dzieckiem. Sprawy o opiekę prawną i prawo do odwiedzin często są rozpatrywane razem na tej samej rozprawie, ale wniosek o prawo do odwiedzin może być również złożony oddzielnie. Inni członkowie rodziny, np. dziadkowie lub rodzeństwo, mogą również złożyć wniosek o prawo do odwiedzin.

Alimenty (Child Support)

Alimenty to obowiązkowe, regularne świadczenie, jakie rodzice są zobligowani zapewniać dziecku, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Środki takie muszą dać dziecku możliwość utrzymania, a dotyczy to zapewnienia mu wyżywienia, odzieży, mieszkania, leczenia, wykształcenia, a także środków higieny osobistej, środków zaspokajających potrzeby kulturowe, wypoczynek i rozrywkę.

W skład alimentów wchodzą:

  • wpłaty gotówkowe (ustalane na podstawie dochodów rodziców)
  • ubezpieczenie medyczne
  • opłaty za opiekę nad dzieckiem
  • dodatkowe koszty medyczne nie pokryte przez ubezpieczenie medyczne

Przemoc w rodzinie (Order of Protection)

Nakaz ochrony (Order of Protection) jest to dokument wydany przez sąd, który zabrania jednostce możliwości angażowania się w pewne zachowania. Na przykład, nakaz ochrony może zabronić osobie z konieczności kontaktu z ofiarą. Oznacza to, że osoba nie może iść do domu ofiary, miejsca pracy lub szkoły, lub kontaktować się z ofiarą za pośrednictwem poczty e-mail, telefonu, wiadomości tekstowych lub innych środków elektronicznych.

Nakaz ochrony może również wymagać od osoby zakaz atakowania, grożenia, dręczenia czy straszenia ofiary. Nakaz ochrony w Sądzie Rodzinnym można uzyskać przeciwko następującym osobom:

  • obecny lub były współmałżonek
  • biologiczny rodzic wspólnego dziecka
  • jakikolwiek członek rodziny
  • ktokolwiek z kim jesteś lub byłeś w intymnym lub emocjonalnym związku

W Sądzie Kryminalnym natomiast można uzyskać Nakaz Ochrony przeciwko jakiejkolwiek osobie na podstawie złożenia skargi o zastraszanie, pobicie lub spowodowanie innych uszczerbków na zdrowiu fizycznym, psychicznym czy emocjonalnym.

Szukasz pomocy? Rozwód? Sprawa imigracyjna?
Dzwoń: 718-610-0070, lub napisz do nas: